Narlıdere Lokmacısı

Narlıdere İzmir’in en sakin ve en güzel ilçelerinden birisidir. Güzel bir şehirleşme ile birlikte doğanın henüz tam olarak bozulmadığı bir ilçemizdir. Bu halini korumak zamanımızda elbette çok zordur. En azından Narlıdere lokmacısı olarak burada göstermiş olduğumuz faaliyetlerimizde daha temiz ve özenli olarak bu güzelliğin korunmasında ufak bir katkı sağlayabiliriz. Bunu niçin en başta söyledik, çünkü birçok lokma firmasının buradaki faaliyetleri sonucunda çevrede büyük bir kirlilik oluşmaktadır. Bu da Narlıdere başta olmak üzere İzmir halkı tarafından çok rahatsız edici bulunmaktadır.

Temiz bir çevre için Narlıdere lokmacısı neler yapmalı

Bildiğiniz gibi sitemiz tüm lokmacılara kapısı açık olup, Narlıdere’deki kurumlarla organik bir ilişkisi bulunmamaktadır. Fakat bu çeşitli uyarıları dikkate almayacağımız anlamına gelmez. Narlıdere halkının da en büyük isteklerinden birisi temiz bir lokma dökümüdür. Bu da firmaların birkaç çöp kovası ile rahatlıkla halledebileceği bir sorundur. Narlıdere lokmacısı aracının etrafına bir iki tane çöp kovası koyarak dağıtım yaptığı plastik tabakların buraya atılmasını sağlamış olur. Elbette Narlıdere insanı da bu çöp kovalarını kullanmak konusunda bilinçli olmalıdır.

Yukarda temiz bir lokma dağıtımında Narlıdere lokmacısı üzerine düşen görevi söyledik. Temiz bir Narlıdere için bir vatandaş ayağı söz konusu olup bu konuda da söyleyeceklerimiz şunlardır. Eğer dağıtılan lokmayı alıp ta oradan uzakta tüketmek istiyor iseniz lokma tabağını mutlaka bir çöp kovasına atmanız temiz bir çevre için yeterli olacaktır.

Narlıdere lokmacısı olmak demek sadece manevi olarak insanların yanında değil aynı zamanda çevreye duyarlı bir firma olmaktır. Buradaki birçok İzmir lokma firmasının bizim bu uyarılarımızı dikkate alacağını umuyoruz. Bunun haricinde Narlıdere halkının bu konudaki şikâyetlerini dikkate alacağımızı bildirerek farklı öneri ve görüşlerini de burada yayınlamaya çalışacağız.

narlıdere lokmacısı