Bornova Lokmacısı

Lokma tatlısı özünde çok basit bir tatlı olup yapması oldukça maharet isteyen bir tatlı çeşididir. Bu tatlıyı iyi bir şekilde yapan Bornova lokmacısı bulabilmek ise bazen oldukça zor olabilmektedir. Bu sitenin amacı ise en iyi lokma ustasını vatandaşla buluşturmaya çalışmaktadır. Ülkemizde başta İzmir olmak üzere lokma dökümü yapan firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu kadar firma içerisinden hangi firmayı seçmesi gerektiğinin kriterlerini oluşturmaya çalışacağız.

Bornova lokmacısı seçiminde dikkat edilecek ilk unsur firmanın yasal olmasıdır. Bu firma seçiminde ilk ve en önemli bir ölçüttür. Bunu sağlayabilirseniz eğer daha sonra diğer ölçütleri kontrol etmeniz gerekir. Bunu sağlayamıyor iseniz diğer ölçütleri baştan sağlayamıyorsunuz demektir.

Kimler Bornova lokmacısı olabilir

Bornova lokmacısı dendiğinde Bornova’da bir dükkanı veya işyeri olan lokmacı anlaşılmamalıdır. Daha çok müşterinin ayağına hizmet verildiği düşünüldüğünde Bornova’nın her köşesinde lokma dökümü yapan firma anlaşılmalıdır. İzmir’de her vatandaşın bilmiş olduğu gibi lokmacı nerede dağıtım yapılacaksa malzeme, alet ve edevatlarını oraya götürerek hamurunu yapıp, lokmasını pişirmekte ve daha sonrasında şerbetini ekleyerek servisini yapmaktadır. Bu şekilde yapılan lokma sıcak olarak vatandaşla bulunmaktadır.

Belirli bir kalite standardına ulaşmış firmayı Bornova lokmacısı arasına kabul etmekteyiz. Belirli kaliteyi yakalamanın yolu belirli kalitede yağ, un ve şeker kullanımından geçmektedir. Kaliteli ve sağlıklı lokma üretmenin birinci ön koşulu budur. İkinci şartı da iyi bir usta olmanızdır. Bunlardan birinden biri eksik olduğu takdirde lokmanızın tadı tuzu olmayacaktır.

Bornova Lokmacısında Ustanın Önemi

İyi bir usta olabilirsiniz ama kullandığınız malzeme kalitesizse bütün hünerlerinizi gösterseniz dahi çok iyi bir lokma üretemeyeceksinizdir. Tersi durumda da aynı şey geçerlidir. Yani birinci sınıf malzeme kullansanız da eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız üretmiş olduğunuz tatlıdan kimse bir tat alamayacaktır.

Bornova lokmacısı dendiğinde bu iki koşulun da sağlanmış olduğundan emin olabilirsiniz. Bu koşullardan birisi yerine getirilmediği takdirde burada adı dahi okunmamaktadır. Bizim sayfalarımızda yer alan Bornovalıların istek ve şikayetlerini ciddiye alan firmadan oluşmaktadır.

Bornova Lokma Firması

Bornova lokma firmasının sattığı ürün yada hizmet genel kapsamlı bir tüketim malı olduğu için, müşterilerin rakip firmalar arasında yaptıkları tercihte lokmanın özel niteliklerinin çok fazla etkisi yoktur. Hedef müşterilerin tercihleri( fiyata çok fazla duyarlı olan grup hedef müşteri kesimi olarak kabul edilmediği durumda), satın alma kararında ilişkilerin büyük oranda etkisi olduğunu göstermiştir.

Yine de İzmir lokma firmasının ürün nitelikleri ve imaj ve isim kategorilerinden de en az birer ölçü kullanmak amacıyla müşterilerin ürün kalitesi ve marka imajı hakkında neler düşündüğünü ortaya koyacak bir araştırma gerçekleştirdik. İzmir lokmacısının müşterilerine sunduğu değer teklifi ortaya konmalıdır.

Lokma Dağıtımında Kalitenin Önemi

İzmir lokma dağıtımında kurumsallık anlayışında dağıtıcı ve tüketici amaçları oluşturulmalıdır. Kurumsal anlayış, normal pazar araştırması yöntemi ile belirlenen bu amaçların yöneticiler için daha açık ve net bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca hedef dağıtıcı ve müşteri kesimleri ve bunlara ilişkin değer tekliflerinin tüm firma çapına yayılarak anlaşılmasını sağlayan bir mekanizma oluşturulmalıdır.

Daha iyi performans ve müşteriler arasındaki bağlantıların açıkça görülmesi sayesinde herkes firmanın stratejisini kavramış, kendi görevlerinin firmanın hedeflerini ne şekilde etkilediğini ve sonuçta çok daha başarılı bir finansal performansa ne şekilde ulaşılacağını anlamıştır.

Zaman, Kalite Ve Fiyat

Hedef müşterilere sunulacak değer teklifleri için amaçların nasıl belirlendiğini görmek gerekir. Bununla birlikte, deneyimlerimizle hemen hemen tüm değer tekliflerinin talebi karşılama süresi, kalite ve müşteri bazlı işlemlerin fiyatı ile ilgili ölçüleri kapsadığını gördük. Müşteri ilişkilerinin zaman, kalite ve fiyat boyutlarını elde etmeye yardımcı olan ölçüleri iyi belirlemek lazımdır.

Müşteri boyutunu oluşturma işlemlerinin sonucunda, yöneticilerin hedef pazar ve müşteri kesimleri ve bu hedef kesimler için seçilen temel sonuç ölçüleri – pazar payı, müşteri kazanma, tatmin ve karlılık- ile ilgili kesin fikirler edinmiş olmaları gerekir. Zamandan kazanmak, uygun fiyatlı ve kaliteli bir lokma için İzmir lokma iletişim sayfamıza bekleriz.

bornova lokmacısı